На сцені Ярмолинецького ЦКтД вручали документи про освіту випускникам шкіл громади.
Традиційно дні випусків загальноосвітніх навчальних закладів стають особливо урочистими святами для населених пунктів загалом. Адже дух молодості і краси, мить, коли діти стають на поріг дорослості, є своєрідним етапом у житті юнаків і дівчат, їх родин, друзів, близьких.
У перший день липня таке свято оповило ніжним ароматом квітів та особливим настроєм селище Ярмолинці. Тут, у залі Центру культури та дозвілля, зібралися педагоги, батьки, рідні і близькі, щоб привітати чудових, талановитих, натхненних випускників, котрі пройшли навчання шкільного курсу та отримуватимуть документи про загальну середню освіту.
У залі – заповнені усі місця, адже споглядати дивовижне свято юності знайшлося багато охочих.
Воно розпочалося із виконання Гімну України. До речі, державний Славень виконав заступник Ярмолинецького селищного голови, а у минулому – оперний співак Іван Березовський. Хвилиною мовчання вшанували усі присутні полеглих бійців за волю України. До пам’ятних знаків селища було покладено квіти. А потім линули щирі вітання. Щасливого, переможного майбуття зичили винуватцям свята заступник Ярмолинецького селищного голови Іван Березовський, начальниця відділу освіти Ярмолинецької селищної ради Руслана Гаврилюк, директори ЗЗСО І-ІІІ ступенів: Ярмолинецького №1 – Володимир Постовіт, Ярмолинецького №2 – Анатолій Попіль, Шарівського – Микола Мазур, Новосільського – Лариса Сидорчук, від імені батьків благословляла у життєву дорогу дітей мама учня Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ №1 ступенів Дмитра Тогочинського Ольга Олександрівна Тогочинська, від імені випускників дякувала учителям, батькам, друзям та рідним учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 Тетяна Подшивайлова. Нікого не залишили байдужими презентації випускних вальсів, які старанно готували хлопці та дівчата обох Ярмолинецьких закладів загальної середньої освіти. А потім директори шкіл разом із керівництвом громади вручали випускникам свідоцтва про освіту. Особливо урочисто зустрічали випускників, які зуміли здобути за роки навчання золоті та срібні медалі, досягнувши особливих успіхів. Цьогоріч Ярмолинеччина має 14 медалістів: по 6 – заклади загальної середньої освіти з Ярмолинець та по 1 – Шарівський ЗЗСО І-ІІІ ст та Новосільський ЗЗСО І-ІІІ ст.
Традиційно було оголошено танець із батьками. Море квітів, вітань та гарного настрою, океан сподівань та кипучої молодечої енергії – усього було вдосталь на святі, яке, без перебільшення, стало головною подією сезону для багатьох родин та громади в цілому.
“Ми усі були і залишимося найкращими друзями”
Вони познайомилися сім років тому – класний керівник Наталія Віталіївна Швець та юні гімназисти тоді ще Ярмолинецького НВК. З того часу не розлучались і всі радощі та проблеми шкільного життя ділили між собою. А проблем на долю цьогорічних випускників випало чимало. Насамперед, то випробування карантинними обмеженнями у зв’язку з COVID-19, а тепер – навчання та випуск у період воєнного стану.

“У нашому класі – 22 учні, – розповідає Наталія Віталіївна. – Серед них п’ятеро медалістів. Катерина Курятник, Олександра Терлецька, Дмитро Тогочинський, Юрій Фасуляк здобули золоті медалі, Анастасія Шумович – срібну. Усі вони і справді мали особливі успіхи у навчанні. Так, Катя Курятник має багато перемог із предметних олімпіад (українська мова та література, математика та біологія), в області з біології здобула 3 місце. Юра Фасуляк – теж учасник багатьох олімпіад, але призове місце в області здобув, презентуючи власну роботу у конкурсі-захисті Малої Академії наук. Діма Тогочинський теж відзначався на олімпіадах, минулого навчального року здобув 2 місце в області з англійської мови. Настя Шумович – дуже творча, вона – учасниця багатьох Всеукраїнських виставок, призерка обласних. Саша Терлецька – теж наша творча зірочка: гітаристка, солістка, призерка учнівських конкурсів у громаді та області.
Та й не лише медалісти були активними учасниками шкільного життя. Усі добре навчались. До прикладу, Артем Мельничук та Юрій Ковалевський були учкомівцями, спортсменами, ведучими заходів, учасниками патріотичної гри “Джура”.
Владислав Дементій та Ігор Лінчевський мають успіхи у конкурсах із програмування. Юля Жарук та Дмитро Тогочинський неодноразово здобували медалі у танцювальних турнірах. Данііла Хоптяр теж здобувала призові місця із рукоділля, а ще дівчинка – активна членкиня учкому, яка працювала над напрямком “зв’язки з громадськістю”, завжди – на вістрі шкільного життя.
Для мене наш клас – це, найперше, активні, творчі діти, які впродовж навчання брали участь у всіх шкільних святах. Ми часто подорожували під час шкільних канікул – хоч це були короткі одноденні або кількаденні поїздки – Львів, Вінниця, Хмельницький, Карпати. Коли розпочалася повномасштабна війна, ми усі разом долучились до волонтерського руху, хлопчики виготовляли горючі суміші, окопні свічки, брали участь у благодійних ярмарках”.
І навіть після випуску однокласники не захотіли розходитись просто так. Вони разом із класним керівником та охочими батьками поїхали до мальовничих Карпат, щоб перед вступом до вищих навчальних закладів насолодитися звичним спільним товариством, один одним та красою оспіваних гірських краєвидів. Шкільна дружба назавжди залишиться у серцях.

Проводжаючи вихованців у доросле життя, Наталія Віталіївна вболіває за кожного і кожну, щиро вірить, що спілкування із улюбленими учнями не завершиться ніколи. Учителька і надалі слідкуватиме за їх долями, успіхами і радітиме за усіх. А тепер залишається лише побажати юним світлих стежок, безхмарного майбуття, рясних Божих благословінь задля особистого благополуччя та процвітання України.
Школа завжди чекатиме випускників
Щороку під час випускних вечорів, звертаючись до випускників, директор Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Володимир Постовіт каже: “Школа завжди радісно зустрічає у своїх стінах випускників та щиро радіє їх успіхам”. І ще Володимир Михайлович зазвичай додає, що таких учнів, які сьогодні йдуть у доросле життя, більше не буде і ніколи до цього не було. Директор не лукавить, бо і справді, кожен учень, кожен клас – це щось неповторне, особливе, властиве лише цим юнакам і дівчатам, які проживають у певний відрізок часу. Так можна сказати і про 11-А клас, який об’єднав 31 учня. Такі різні і такі схожі, бо усі прагнуть успіху, знань, бажають проявити себе у вирі різноманіття вподобань, занять та шкільних справ. Із срібною медаллю навчання у школі завершила Анастасія Гуменюк. Дівчинка не лише гарно навчалась, а й була активною учасницею позашкільних заходів. Олександра Бас, Анастасія Опрун, Артем Іщук, Богдан Дябел, Сергій Турдай, Ілля Білий, Микола Слободян, Даша Сікірко, Вікторія Лабань, Діана Мазій, Вікторія Поліщук, Владислав Гриньов, Сергій Березюк, Артем Атаманчук теж гарно навчалися, були активістами позаурочного життя, спортсменами.

Разом із цими чудовими молодими людьми зростали класні керівники: Ольга Геннадіївна Побожна, Віра Анатоліївна Шедловська, Марина Вікторівна Хоптяр та Дмитро Олександрович Мартиненко, котрі щодня допомагали долати, сходинка за сходинкою, етапи шкільної науки. Назавжди залишаться у пам’яті випускників уроки перших учителів – Юлії Станіславівни Хоптяр, Зіни Володимирівни Матус та Ольги Миколаївни Посікери. Це їхня кипуча енергія заклала фундамент подальших здобутків колишніх малят. Цікаво, що саме цей клас узяв на себе роль юних лісівників та активно співпрацював із місцевим ДП “Ярмолинецьке лісове господарство”.
Тепер вони – красиві, молоді, сповнені сил творити, любити, будувати Україну – вільну, незалежну, квітучу. Задля цього вони активно включалися у волонтерську діяльність, брали участь у благодійних заходах на користь ЗСУ, навіть під час випускного передали 3000 грн волонтеру Сергію Буяну на автівку для військових. Бо ж юні серця щохвилі вболівають за долю рідної землі, на яку прийшов ворог. Задля Перемоги, миру і розквіту України вони навчалися і учитимуться далі, здобуватимуть професії, щоб не лише відбудувати спільний дім, а зробити його ще кращим, щоб Україна стала у світі справжнім феноменом, де прагнення людей до волі виливається силою і перемогами.
Алла ГУМЕНЮК. Фото Софії КАРПОВОЇ та з архівів випускників.
Ярмолинецький ЗЗСО I-III ступенів №2 відпускає з-під свого крила 20 випускників
Кожен із них – особливий, та всіх їх поєднували стіни класу, улюблена шкільна наставниця – Інна Михайлівна Дутова та спільні історії. Тепер вони – за крок до нової історії під назвою “студентство”. Варто відзначити 6 учнів, що отримали нагороди за роки плідної праці та сумлінного навчання – золоті медалі.

Марія Гладун продемонструвала високі здобутки у вивченні всесвітньої історії протягом шкільного курсу. Також двічі брала участь в обласному етапі конкурсі-захисті Малої Академії наук України з історії. Марія неодноразово займала призові місця у спортивних змаганнях із волейболу та легкої атлетики.
Олександра Ковальчук отримала грамоту за особливі досягнення у вивченні всесвітньої історії. Переможниця II етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій, також учасниця олімпіад із фізики. Брала активну участь у спортивному житті школи. Отримала хороші результати з усіх предметів НМТ.
Владислав Кухар здобув II місце на обласному рівні конкурсу-захисту робіт МАН у секції “Релігієзнавство”. Також він призер обласного заочного конкурсу “Природа України очима дітей Хмельниччини” у номінації “Кращий малюнок” та переможець обласного конкурсу “Філософи нового покоління”. Владислав – постійний учасник обласної виставки декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва та Всеукраїнських олімпіад, переможець II етапу олімпіади з правознавства.
Тетяна Подшивайлова мала особливі здобутки у вивченні мистецтва, біології та математики. Як результат – преможниця олімпіад із останніх двох предметів. Здобула I місце в обласному конкурсі з писанкарства “Подільська писанка” та III місце – в обласному етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю “В об’єктиві натураліста-2023” у номінації “Фото”.
Дар’я Починок була активним учасником спортивного життя шкільного колективу, про що засвідчують її перемоги на олімпіадах із фізичної культури, участь у районній Спартакіаді та обласних змаганнях.
Юлія Сабадаш брала активну участь у житті школи та Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН. Юлія – переможниця II етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови. Також дівчина з дитинства займалася грою на баяні та волейболом.
Таня Подшивайлова ділиться враженнями про роки навчання: “Наш клас був дружнім, усі добре спілкувалися та допомагали одне одному. Ми добре ладнали з Інною Михайлівною, яка завжди і в усьому нас підтримувала. Думаю, що ми сумуватимемо за цим періодом та ще не раз прийдемо в гості до вчителів.” На прохання дати поради учням, що ще навчаються, випускниця відповідає, що це – заздалегідь готуватися до іспитів та будувати хороші стосунки із однокласниками.
Загалом із Ярмолинецьким ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 попрощались 20 юнаків та дівчат. Усі вони були старанними, любили свою школу, активно волонтерили на користь ЗСУ, організовуючи благодійні заходи. Для рідної школи та педагогів вони завжди будуть близькими, особливими, яскравими.

Бажаємо усім випускникам вдало вступити до вищих навчальних закладів та насолодитися новим етапом життя! Успіхів вам, миру та досягнення поставлених цілей!
Анастасія ГРАБ.
Замість святкування – допомога ЗСУ
Вісім випускників Москалівського ЗЗСО I-III ступенів відмовились від випускного вечора, натомість кошти у сумі 4000 гривень передали на потреби ЗСУ для придбання тепловізійного прицілу.

Цими чудовими юнаками та дівчатами пишається школа та село. Ще з початку повномасштабної війни вони брали активну участь у всіх акціях та заходах, які організовувались на користь ЗСУ: плели маскувальні сітки, виготовляли окопні свічки, організовували благодійні ярмарки, разом із учасниками Різдвяного вертепу обійшли 3 села, гучно колядуючи, бо знали, що це не прості віншування земляків, а реальна допомога бійцям на бойових позиціях. Таким чином і завершення шкільного навчання вчорашні учні, а нинішні випускники присвятили Перемозі України, якої із нетерпінням чекають усі.
Наші випускники – не лише активні волонтери. Кожен із них запам’ятався оригінальністю та індивідуальністю.
Каріна Хома має гарні результати навчання, за що здобула срібну медаль. У спорті відзначились Ярослав Матвейцов, Сергій Лисько, Юрій Атаманчук та Максим Деркач. Активним у волонтерстві був Олександр Клімов, адже його батько, теж Олександр, боронить Україну у лавах ЗСУ. Повертайтеся якнайшвидше, Олександре, з Перемогою, на Вас чекає Ваша багатодітна родина, в тому числі випускник Сашко.
Ярослав Дзісько має золоті руки. Хоч ще й зовсім юний, допомагає своїй родині, активний у шкільних трудових акціях, бо немає роботи, яку б Ярослав не умів виконати.
Дзвінкоголоса Крістіна Петришена разом із хлопцями-однокласниками, учасниками гуртка “Фольклористика” запам’ятається як активна учасниця тематичних шкільних свят, конкурсів, діяльності вертепної групи.
Випускників у їх ініціативі підтримала дирекція школи та педагоги, зокрема класний керівник та учителька української мови та літератури Людмила Петрівна Павлишина, а також перша учителька Леся Ярославівна Назар.
Дорогі наші випускники! Дякуємо вам та вашим родинам за відданість рідній Україні, за патріотизм! Хай шкільні роки стануть доброю основою вашого дорослого життя. У добру путь!
Альона МАТВЕЙЦОВА, учителька Москалівського ЗЗСО I-III ступенів.